Listopad 2007

LSD

30. listopadu 2007 v 20:39 | já |  moje názory atp..
Utíkej, nic neříkej, já uteču s tebou, tak mi dej...ono to tedy ještě pokračuje, ale tyhle verše se mi z celý písničky líběj nejvíc...pořád mi tu tahle písnička hraje. LSd má prostě skvělý texty a ani hudba neni úplně špatná. Poslední dobou neposlouchám skoro nic jinýho (jasně Sakumprásk, Jaksi Taksi, Ska-P atd mi hrajou pořád, ale LSD vede :) ). Určitě (ale fakt určitě!) si od nich něco stáhněte.

Jen tak

29. listopadu 2007 v 17:54 | já |  moje názory atp..
Možná bych sem měla zase něco napsat a čenžnout zjev, ale jsem moc moc líná. Nechci říct, že mě už blogování nebaví, jenom na to poslední dobou nemám moc náladu. Se všema se hádám, jsem nemocná, pořád myslim na ex (ne, nechybi tam s, ma tam byt ex), mám trošku modrý vlasy (nebyl to umysl, jenom mi nějak blbě chytla barva)...celkově je všechno na piču. Ten sloní avatar se sem teda moc nehodí, ale mně se hrozně líbí a už hrozně dlouho přemýšlím, kam ho šoupnout, aby pořádně vyniknul.
Zítra už snad půjdu do školy, doma mě to začíná nudit. Omrkla jsem asi 10 filmu...doporučuju vám jedině tak Stopařova původce po galaxii...jinak to stálo za prd (a to jsem ještě viděla Černou vdovu, Pusinky, Ledové ostří, Hudbu složil slova napsal a další...). Pak jsem taky dost četla...Dnes ráno jsem dolouskala Spalovače mrtvol a ta knížka mě totálně znechutila. Určitě si ji přečtěte...je obludná, šokující, otřesná....Ale má své kouzlo...A myslím, že je vhodné, abych vás varovala před lidmi, kteří své blízké oslovují: nebeská, čarokrásná, nadoblačná a slunná.
Tak já si asi půjdu přelakovat nehýtky, ať je mám zítra hezké. Před pár měsíci mi mamka koupila takovej vkusnej zelenej lak na nehty, tak ho půjdu testnout :D. Zelená vládne světu :).
Ale před lakováním se ještě zaběhnu navečeřet, mamka mi udělala lívance s borůvkama. Mňam ♥. A věděli jste, že je v úterý stááááávka a nejde se do školy (teda minimálně my ne, my jdem stávkovat :D). Já to zjistila až dneska.
Tak já se loučim a určitě sem zase něco brzo písnu. PaPa

Pohádka

24. listopadu 2007 v 19:45 | V.V. |  povídky, příběhy aj...
Tohle mi přišlo mailem od kamarádky...moc krásné
Pohádka?
V ŘÍŠI POCITŮ vládli už mnoho let falešný král STRACH a falešná královna VINA. Měli mnoho rádců. Nejistotu, Nerozhodnost, Závislost, Povrchnost, Pokřivenost, Nedůvěru v sebe, Nedůvěru v druhé, Méněcennost, Pohodlnost myslet, Pohodlnost měnit a další.
Na mínění svých rádců falešný královský pár vždycky dal a podle nich rozhodoval. Jak jinak než Strašně, Nejistě, Povrchně, Pokřiveně a Nepromyšleně.
Král STRACH s královnou VINOU si dobře rozuměli. Byli pevná dvojice a měli vždy stejný názor - ustrašený a provinilý. Nejradši žili ve tmě, tam jim bylo nejlépe. Měli královský pocit, že nejsou vidět, a nikdo tedy nevidí, jak je král STRACH ustrašený a královna VINA nesnesitelná. Když už to nešlo jinak, když už nešlo celé království zatemnit před pravdou, aspoň zavřeli oči v blahé iluzi, že nejsou vidět, když oni sami se nevidí.
Po rodičích zdědili na hranicích království krásně vystavěné hradby, obrácené navenek k sousedům. Hradby byly překrásné a dokonalé, ale oni je ještě museli ozdobit závoji z nejvzácnějších látek, aby nikoho ani nenapadlo hledat pod takovou krásou a dokonalostí STRACH a VINU.
V hloubce temných hvozdů království se tyčil opevněný královský hrad, který nesl jméno LEŽ. Město pod hradem - plné poddaných Pocitů - bylo na králův příkaz stále drženo v temnotě. STRACH vydal příkaz, že nikdo za žádných podmínek nesmí otevřít oči, aby neviděl, jací jsou ve skutečnosti král STRACH a královna VINA. A také aby nikdo z Pocitů nespatřil, že v nejmenším domečku království živoří, spoutaná tmou strachu a pocitem viny, skutečná, pravá královna svých Pocitů jménem NĚHA. STRACH se staral o temnotu, aby se NĚHA nikdy nemohla ujmout vlády nad svými Pocity. V temném ovzduší královského města žili stovky Pocitů jako nejposlednější poddaní.
Měli jména Svoboda, Upřímnost, Krása, Jemnost, Radost, Porozumění, Soulad, Důvěra a další a další. Ale z příkazu krále je nesměli vyslovit nahlas pod pohrůžkou věčného zatracení a vyobcování ze země. Krčili se v temnotě pod hradem LŽI a ani o sobě nevěděli. Neodvážili se na sebe podívat ani se pojmenovat. Tak živořili poddaní a jejich skutečná královna NĚHA mnoho let.
Jednoho dne se král sousední ŘÍŠE ROZUMU jménem PRAVDOMIL zastavil na hranici své země.
Hleděl okouzlen na zevní krásu ŘÍŠE POCITŮ. Uvědomil si ještě mocněji, že mu stále něco chybí ke štěstí. Znovu pocítil touhu po Lásce. Čím déle obdivoval zevní krásu ŘÍŠE POCITŮ, tím mu bylo jasnější, že tu není něco v pořádku. Jako by se přes tu nádheru na něj z nitra ŘÍŠE POCITŮ dívaly smutné zavřené oči, němě volající o pomoc.
Netrvalo dlouho a už se prosekával ostrým mečem Pravdy do nitra temného království, kde STRACH a VINA vládli zotročeným Pocitům z opevněného hradu LŽI. Meč Pravdy a léta budovaná pevná hradba LŽI se musely střetnout.
Jak dlouho ještě potrvá, než si osvobozená královna NĚHA dovolí otevřít oči a spatří konečně své krásné Pocity, kterým má právo vládnout?
Jak dlouho ještě potrvá, než se podaří sjednotit ŘÍŠI POCITŮ a ŘÍŠI ROZUMU do jednotné ŘÍŠE LÁSKY?
Jak dlouho bude ještě trvat, než v ŘÍŠI LÁSKY budou svorně a moudře vládnout PRAVDOMIL a NĚHA?
(z knihy CO S DOKTOREM 2, Vladimír Vogeltanz, CESTA ETIKOTERAPIE)

Nemoc

23. listopadu 2007 v 10:49 | já |  moje názory atp..
Hahá hahá...
Tak jsem nemocná...po dlouhé době mám pravé nefalšované nachlazení! Už od středy večer jsem v postýlce (nebo u počítače) a jenom se tak flákám...Nemoc je strašně fajn vynález; člověk si hezky odpočine, načerpá nové síly, všichni ho obskakujou... Super! Tak já si jdu zase užívat do postýlky a s kakaem se svejma novejma, milounkejma, přítulnejma kamarádama bacilama ♥.

PUBERTA?!!! POMOOOOOC

21. listopadu 2007 v 14:38 | já |  moje názory atp..
Slušná holka? Bejvávalo...
Vždycky jsem si zakládala na tom, že jsem vzorná dcera. Nekouřim, nepiju, nestřídám kluky, nosim dobrý známky, poslouchám rodiče, nesomruju peníze, chodim domů včas, nelžu... a najednou?! Najednou je to všechno pryč.
Občas si dám vodnici, v pondělí jsem přišla domů ,,z tanečních" opilá (mám zaracha na 12 000let, ale čekala jsem to ještě horší), kluky sice nestřídám, ale čistá jak lilie už taky nejsem, dobrou známku sem neviděla už dlouho (vlastně včera jedničku ze zemáku, ale to je vyjímka), jsem drzej parchant, peníze teda nesomruju ani teď (jo...nechávám se zvát od kluků...smutné, ale co nadělám), chození včas snad radši ani nebudu komentovat a lhaní...ehm ehm. Joo, asi jde o to, že mámteď takový divná období, ale co když jsem vážně pro život nepoužitelná?! Já vim...zklamala jsem rodiče a strašně mě to mrzí, ale já si nemůžu pomoct.
Dneska máme třídní schůzky a upřímně...MÁM Z NICH STRACH. Je to poprvé, co se fakt bojim. Mamka neví o jedný trojce z francouzštiny (hodně se naštve), navíc jsme asi nejhorší třída na škole...kašleme na pravidla, ignorujem učitele, neučíme se. Možná to dělají všichni, ale ne v takové míře. Stydim se za nás. Všichni jsme blázni...

Naivní...

19. listopadu 2007 v 14:58 | já |  moje názory atp..
Chtěla bych být princeznou...
Spokojeně si hovět v bezpečí vysoké věže, rozčesávat dlouhé zlatévlasy, oknem pozorovat okolní krajinu, čekat, až přijde princ a nemít žádné starosti. Jenom snít...Všechno by bylo tak jednoduché.
Proč to v životě nechodí jako v pohádkách? Kde je ta opravdová láska, romantické polibky, nádherné šaty, prostorný zámek?

Znáte ten pocit...?

18. listopadu 2007 v 19:37 poezie
"Co se ti stalo,že se tak smutně koukáš?"
"N
edívám se smutně...já smutná jsem..."
"P
roč?"
"P
rotože se bojím..."
"A
když tě chytím za ruku,pořád se bojíš?"
"T
eď ještě víc,že mě pustíš..."
Proc si mě jen pustil?

Ať žije vypatlanost!

12. listopadu 2007 v 20:57 | já |  moje názory atp..
VzHdYcQy YseM sI řIqaLa, yaQ dOqáZhoU tY wYpatlaNý pUbErŤACzQy pSáT Tim DilInqOwsqym píSMeM...A ZáHAda mI ByLa DneS OdhaLeNA bY RadeQ (aNo aNO mUy Ex)... neSnÁshiM, qDyZh narAzIM nA NĚYaQey WeBúúúÚúÚúúÚblOg A tAm ye To cElY zAhlCeNY cZláNQaMa PSaNeYMA TiMHle stYLeM. aNi se to nEdÁ CzíST!!!!!!!!! ;-** whATs uPP??? hEEE?
ještě vám sem hodím překlad :D
Vždycky sem si říkala, jak dokážou ty vypatlaný puberťačky psát timhle dilinkovskym písmeme...A záhada mi byla dnes odhalena by radek (ano ano muj ex)...nesnáším, když narazim na nějakej web/blog a je to tam celý zahlcený článkama psanejma timhle stylem. Ani se to nedá číst!
a mrsknu vám sem i odkázek http://moje.libimseti.cz/MikZ/wypatlej.html

Havran

12. listopadu 2007 v 18:15 poezie
Havran
Oné noci, sláb a znaven, hlavu těžkou jako kámen,
Do prazvláštních starých spisů byl jsem zrovna ponořený.
O půlnoci chmurné, temné, náhle ťukot probere mne,
Zaklepání velmi jemné - těžkých dveří tiché chvění.
Povídám si: "Někdo přišel navštívit mne po setmění.
Návštěva - nic víc to není."

Zase jednou skvělá náladička :(

11. listopadu 2007 v 20:44 moje názory atp..
Radši dneska nebudu nic psát, protože by to byly zase ty depresivní kecy, co už tu jsou několikrát. Odpoledna jsem byla s Kačenkou a Jirkou v Aidě a docela mě to unavilo a rozesmutnilo...a to jsem pila jen malinovou limonadu a mineralku...no to mozna byla právě ta chyba, kdybych se opila, tak mi možná teď bude líp. Já vim, že po třech měsících by to už mělo být dávno pryč, ale já na něj musím pořád myslet. Včera mi řekl, že si našel novou holku...sice jí nemiluje, ale asi je to lepší než se mnou. Vážně si začínám myslet, že to všechno byla moje chyba. Za všechno můžu já....Teda za všechno ne, ale za konec našeho vztahu asi ano. Byla jsem moc náročná.

Britksé zákony?!

8. listopadu 2007 v 21:23 | VB |  povídky, příběhy aj...
Příčí se mi stupidní kopírování článku, ale tohlě mě fakt pobavilo a musim to sem dát:
Top 10 nejnesmyslnějších britských zákonů:

1. Je protizákonné umírat v parlamentu během jeho zasedání (27 %).
2. Nalepit poštovní známku s obrázkem panovníka či panovnice hlavou dolů rovná se velezradě (7 %).
3. Jediná žena, která v Liverpoolu smí chodit nahoře bez, je prodavačka v obchodě s tropickými rybičkami (6 %).
4. Je zakázáno pojídat biskupský chlebíček na Štědrý den (5 %).
5. Pokud vám někdo ve Skotsku zaklepe na dveře a žádá, aby směl použít váš záchod, musíte mu vyhovět (4%).
6. Ve Spojeném království smí těhotná žena vyhovět hlasu přírody kdekoliv, což zahrnuje i užití policejní helmy jako improvizovaného nočníku (4%).
7. Hlava jakékoliv mrtvé velryby nalezené na britském pobřeží se automaticky stává majetkem krále, ocas pak patří královně (3,5 %). (Myslej to tak, jak tochápu?! :D )
8. Je protizákonné nesdělit bernímu úředníkovi vše, co mu nechcete říct, ale není proti zákonu neříci mu informace, které vám nevadí, že bude vědět (3%).
9. Zákon zakazuje vstup do parlamentu v brnění (3%).
10. Je zcela legální zavraždit Skota, který se nachází ve starodávném městě Yorku, ale jen v případě, že je ozbrojen lukem a šípy (2%).

2.spřátelenej blog

8. listopadu 2007 v 20:59 | já |  novinky
A mám tu 2. sčuchnutej bloček!
http://doduse.blog.cz/ ... najdete tu spoustu nádhernejch fotek, co fotila autorka blogu ;), je moc sikovna

Zapomínáš

7. listopadu 2007 v 16:49 moje názory atp..
Poslední dobou hodně poslouchám skupinu LSD. Náhodou jsem na ně narazila na netu a zaujaly mě nejen úžasný texty, ale i děsně pěkně udělaný webovky...no a tak jsem si stáhla všechny ukázky co tam měli...
A tady slova k jedný písničce ;). První sloka mi hodně připomíná mě.. :(

Cvičení?!

4. listopadu 2007 v 13:20 | já |  moje názory atp..
Já jsem úplně grogy. Šla jsem s potencionální tetou na stepy (jako cvičit aerobik !!!) a bylo to hrozný, příšerný, vyčerpávající....Prostě už nikdy víc! Ani jedna jsme nevěděly co dělat, jenom jsme tam zmateně poskakovaly...No děs! Ale teda musim říct, že je to moc příjemná holka :). No nic, já se jdu nějak zcivilizovat, odpo jdeme do Aidy, tak ať vypadám alespoň trošku jako člověk :D. Ty jo, já mam fakt skvělou náladu. Sport na mě má zjevně pozitivní účinek:D. Huh...jsem lehce v euforii...

Sama...

3. listopadu 2007 v 16:50 moje názory atp..
Mezi mnou a zbytek světa je hrozný prázdno. Cítim se tak strašně sama. Chybí mi. Hrozně moc mi chybí. Nechápu proč, měla bych ho nenávidět, ale nejde to. Tolik mi ublížil a já na něj pořád musím myslet. Nemá o mě už zájem, ale já stejně nedokážu zapomenout. Nemůžu, nechci. Jediné po čem toužím je mít ho znovu vedle sebe, cítit jeho doteky, poslouchat jeho hlas. Proč?
8226765.png
Každej kluk v mém okolí si se mnou chce jen pohrát, oni nevidí, jak mě to mrzí, je jim jedno co cítim. První mě jen sprostě využíval a druhej...lhal mi, podváděl mě, pořád mě jen kritizoval...Ale já se ho stejně nezbavim. Nikdy nezapomenu. Vzal si kus ze mě, změnila jsem se. Oba mě změnili. Neustále mi dávají najevo, že jsem zbytečná, obyčejná, nudná, hloupá a dobrá jen pro pobavení... Co mám dělat?
always
Jediné, co mi ještě pomáhá jsou kamarádky. Moje drahé věrné hodné chápavé a milé kamarádky. Co já bych si bez nich jen počala? Jenom ony mě dokážou rozesmát, jenom jim se můžu svěřit, jenom ony mi pomáhají alespoň na chvíli zapomenout. Ani netuší, jak moc jim jsem za to všechno vděčná, jak moc je mám ráda, jak moc si jich vážim.
4184731.jpg
Jenom tá láska mi chybí...
Moc krásnej text jedný písničky od LSD
Postavili velkou zlou zeď mezi nás
je to hloupý divnej pocit mám
sny se ve dne ztrácí a kytky spálí mráz
kdo chce věřit nesmí zůstat sám
Další ráno další ráno
další hloupý ráno a co s ním
když tu nejsi se mnou
Kousky světadílů se v mořích ztrácejí
pomalu se potápí ten náš
miliony slibů plnejch nadějí
zbytečný je všechno vždyť to znáš
Stopy v písku vedou kdoví kam
někdo snídá někdo ještě spí
stopy v písku vedou kdoví kam
mezi nima někde jsou ty tvý
Další ráno další ráno
další hloupý ráno a co s ním
když tu nejsi se mnou

Moc krásné

3. listopadu 2007 v 14:19 | já |  citátky
Latinská přísloví a citáty
Delphinum natare doces. - Učíš plavat delfína.
Inter vepres rosae nascuntur. - Mezi trny se rodí růže. (Ovidius)
Miset est, qui amat. - Ubohý, kdo miluje. (Plautus)
Nec possum tecum cicere nec sine te. - Nemohu společně s tebou, však ani bez tebe žít. (Martialis)
Non cuilibet patet ianua. - Brána se neotevře každému, kdo zatluče. (Walter)

Hledání - mé dílo :D

1. listopadu 2007 v 20:02 poezie
Tak se takhle jednou večer nudim, do ničeho se mi nechce, mám prd na práci a jen krafu se stejně postiženou kámoškou na ICQ. Najednou přijde osvícení! Uděláme si kakaovej dýchánek.... Odběhneme do kuchyně namíchat Granko. Ještě pár minut kecáme, ale najednou mi přijde smutná zpráva ,, Nic mě nebaví. Bavilo mě pít Granko, ale Granko už došlo.". Jak je možné, že nedostatek kakaa může zapříčinit takovou depku?! Sama nevím, ale o chvilku později mě postihlo to samé. A tak jsem se rozhodla o tom napsat kratičkou báseň! Ano...Granko mě inspirovalo!
A teď už ono dílko:
Hledání
Někdo hledá lásku,
někdo pejska na provázku,
někdo kouzelné zrcadlo.
Ale já se ptám…
Kde mám kurva kakao?!